| StefyKantaretzul16 a întrebat:

Am o problema la laptop. Am un HP, Windows 7 si nu imi merge sunetul.
Am bagat castile de la telefon (Samsung J5) si a mers sunetul, dar de cand le-am scos, nu a mai mers sunetul decat atunci cand am avut castile puse. Pana sa pun castile prima oara, sunetul se audea bine pe calculator.
E posibil sa fi stricat gaura in care se baga castile, si laptop-ul sa creada ca am castile chiar si cand nu le am?
Am dat si restart. Nu mai merge sonorul decat pe casti. Eu nu foloaesc castile lacalculator, le-am pus de curios. Se pot dezactiva castile la calculator?

Răspuns Câştigător
| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Da dar e posibil sa fi spart difuzorul sau sa fi intrat ceva in el, dar nu din cauza castilor ca si eu am patit la fel cu un laptop mini Asus.Du-l la un specialist si il va diagnostica.
Funda?