| boss97 a întrebat:

Salut.Am o problema la laptop.Cand vreau sa ma conectez pe wi-fi nu imi apare nici o retea,nici becul de la laptop cu semnul de la wi-fi nu se mai aprinde, acum merge doar prin cablu...si cand ma conectez cu telefonul la wi-fi merge.Am instalate driverele, oare ce are?

8 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Driverele de la sunet sau cele de la placa video nu tin loc de wireless. Vezi ce laptop ai si descarca driverele corespunzatoare. Pana nu se aprinde ledul respectiv inseamna ca ori nu ai driver ori nu este activat wirelessul

| gelu1970 a răspuns:

Nu ai nici macar wifi activat din cate precizezi mai sus. ce marca de laptop e?

| stefanvladvlad a răspuns:

Buna!
La spatele net-ului ai doua coduri scrie -o pe a 2 a

| Rax a răspuns:

Buna.acum trei sapt, dupa o pana de curent, nici mie nu mi mai gasea laptopul routerul, cu toate ca pe alte device uri ma puteam conecta pe wi fi, m a tinut asa cam 10 zile. dupa alta pana de current, laptopul si a revenit si mi a regasit routerul.laughingcred ca a fost ceva din setarile de conectare de pe laptop.a trebuit sa astept o alta pana de current ca sa si revina inapoilaughingdar la tine ai spus ca nici becul din dreptul wi fi la tine nu mai merge, inseamna ca la tine nu e de setari ci ca nu se poate conecta pe wireless...

| Warren01 a răspuns:

Salut si mie mi-a facut asa laptopul ca sa iti mearga incearca sa faci click dreapta acolo unde te conectezi la wi-fi si fa click pe troubleshoot problems si e posibil sa mearga.

| Warren01 a răspuns:

Salut si mie mi-a facut asa laptopul ca sa rezolvi problema ar trebui sa incerci sa faci click dreapta acolo unde te conectezi la wi-fi si apasa troubleshoot problems