| Georgiana582 a întrebat:

Salut.Am o problema la pc,jucam un joc cand ma cauta cineva pe mess apas CTRL + ESC sa bag jocul in bara sa vorbesc cu prietenul meu, dupa aceea reintru in joc dar jocul se blochase asa ca inchis pc-ul de la buton de on/off.Cand reporneste numai heroglife..cand intru pe desktop culorile date peste cap rezolutia 640*480 si nu o pot schimba,am reinstalat windowsul dar am aceeasi problema,am reinstalat driver-ul video dar nimic,acum umblu la pc in SAFE MODE si caut solutie la problema mea, cine ma ajuta si rezolv problema are FUNDA!

4 răspunsuri:
| Gabbriell a răspuns:

Este placa video, acele ceea ce vezi tu pe monitor se numesc artefacte, placa video a murit. Daca o ai in garantie poti sa o duci in service, daca nu e timpul sa cumeri una noua.

| Georgiana582 explică (pentru Gabbriell):

Dar in rest merge.pot intra pe facebook, mess etc.

| Georgiana582 explică (pentru Gabbriell):

Dar in rest merge.pot intra pe facebook, mess.

| Gabbriell a răspuns (pentru Georgiana582):

Pai da stiu, si eu am patit la fel, nu poti face nimic care sa solicite placa video, joc, film orice tine de video, etc.
E cazul sa-ti cumperi alta placa video.