| adriacola a întrebat:

Salut, am o problema la telefon, mi-am luat un iphone 13 pro max sh si pe partea dreapta a ecranului, in luminozitate scazuta ecranul este rosiatic. Ce as putea face sa rezolv problema? Am scos true tone ul si nigh light ul, nici cu reset nu a mers. Sfaturi? Multumesc

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cand iti cumperi un telefon Apple sh faci exact precum cocalarii aia care cumpara masini gen Audi 'sport' de 30k euro la mana a 4-a ( masina care noua a costat +70k euro) si apoi se plang ca i-a lasat cutia automata balta! de ce? ca au cumparat o vechitura, de aia!
oamenii inteligenti cumpara lucruri noi de cat isi permit ei, eu cumpar mai scump decat y, iar z cumpara mai scump decat mine! Important este ca am luat un lucru nou!
Cand am jucat la loteria denumita lucru secong-hand atunci fie ma pricep la ceea ce cumpar si fac toate testele fie sunt un iq scazut si dau banii pe o prostie care aparenta arata bine.
Sper ca toti teribilistii cu bani de la parinti sa realizati ceva vreodata si anume in comert exista o multime de escroci, de aceea e bine sa eviti sa cumperi lucruri SH!

| gabicoo a răspuns:

Tu de ce crezi că a scăpat de el fostul proprietar? Să-l stăpânești sănătos.

| CristinaCrin a răspuns:

E posibil ca telefonul sa aiba display-ul schimbat cu unul compatibil de calitate inferioara fata de cel original. In acest caz nu ai ce sa faci, decat sa schimbi displayul.