| EusebiuVRU a întrebat:

Salut..am o problema la un PS2 fat si anume:porneste,dar nu imi arata nimic pe ecran.ii dau reset,pun dvd in, tot nimic. aveti idee care e problema? ..multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| MaximClaudiu a răspuns:

Chiar daca s-ar putea sa te jicnes, verifica daca cablurile sunt puse unde trebuie, si daca sunt si vezi ca CD-ul se invarte inauntru, inseamna ca ti s-au stricat cablurile, sau mufele, sau televizorul nu il citeste

| EusebiuVRU explică (pentru MaximClaudiu):

Nu ma jignesti...cablurile sunt puse unde trebuie, dar DVDul nu se invarte si asta din cauza ca nu e modat(presupun). abia maine o sa pot face rost de un dvd original.dar chiar si asa, atunci cand deschid ps2ul,pe ecran ar trebui sa apara logoul sau ceva, nu sa ramana ecran negru...ti as da un videoclip sa vezi care e treaba. oricum, multumesc de sfat.

| MaximClaudiu a răspuns (pentru EusebiuVRU):

Eu am ps2 si nu e modat, si nu o facut niciodata asa, de aia iti spun...dar nu cred ca are treaba CD-ul atata timp cat tie nici nu iti vede PS2

| EusebiuVRU explică (pentru MaximClaudiu):

Inteleg...multumesc de ajutor.o sa merg luni la un service sa vad daca cei de acolo pot face ceva.

| sltlp a răspuns (pentru EusebiuVRU):

E consola moarta. Nu te mai chinui. S-a terminat cu ea si nu e vina ta, nu te mai speria. Cu sau fara dvd, daca era "intreaga" arata acel logo cand o porneai. Simplu. De acuma, la gunui cu ea, si time to upgrade to ps3/ps4.