| Fotbal27 a întrebat:

Salut, am o problema. Mi-am sters un virus din pc si mi-au dispărut toate iconitele de pe desktop.Am încercat sa le pun înapoi pe ecran, dar nu se pun.Va rog ajutati-maaaaa.Dau funda

6 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Esti sigur ca l-ai sters (eu nu prea cred)
Ai scanat un antivirus live-cd ca sa te asiguri de asta? Eu cred ca in ca il ai.

| Iunix a răspuns:

Instalează un antivirus.

| Rommeo a răspuns:

Daca nu te pricepi sa scanezi cu live CD incearca mai simplu cu malwarebytes ar trebui sa dea rezultate. Eu l-am mai folosit la asemenea operatiuni si si-a facut treaba cu succes.

| iMophis a răspuns:

Salut!
Daca folosesti windows 7 asigura-te ca ai bifata optiunea cu Show Desktop Icons, sa verifici acest lucru trebuie sa:
1: Dai click dreapta pe desktop.
2: Selectezi View apoi te asiguri ca ai bifata optiunea de mai sus.
Daca folosesti Windows XP urmeaza acesti pasi:
1:Apesi pe Ctrl+Alt+Del, iti va aparea Task Manager.
2:Intri in optiunea File, apoi selectezi New Task (Run).
3:In acea casuta vei scrie: explorer.exe apoi vei da Ok.
Sau poti viziona acest videoclip daca nu te descurci https://www.youtube.com/watch?v=wiUYUHneAXo
Iti doresc mult succes si sper ca te-am ajutat.

| Gabr13ll a răspuns:

Reinstaleaza-ti Windows-ul si totul o sa fie bine.
Succes!

| BlackSoul2001 a răspuns:

Cel mai simplu: formateaza-l.