| CristeaAlexandru1982 a întrebat:

am o problema nu pot instala windows 7 peste windows xp ajutor, booteaza si nu apuca sa booteze ca se intoarce inapoi iar la bootare si tot asa funda cel mai bun

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Trebuie sa le instalezi in partitii diferite, daca nu ai facut deja asta. Si incearca niste programe multiboot.

| K0sti a răspuns:

Intai formatezi partitia si dupa aia te apuci sa instalezi! Nu mai incalecati windows-urile!
http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect se baga cd-ul cu windows in unitate si se da restart.la pornire bootezi din cd.Ai destui rami sa suporte amandoua windows-urile unul peste altul? Eu cred ca nu.

| CristeaAlexandru1982 explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa instalez win7 peste win xp

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Poti face un Multiboot sau sa stergi Partitile de unde ai Windosul 7 si sa creez o alta partitie sa bagi XP.

Daca vrei sa faci cu MultiBoot (Sa ai si windows7 dar si XP) iti dau link cu tutorial:
http://videotutorial.ro/......ial-video/

Sau daca CD/DVD de la windows Xp este bootabil si merge (fa un test pe virtualbox si vezi) si dupa aceea faci un test [sa ai instalat pe masina virtuala win7 si sa bagi dupa aceea winxp] sa vezi ca merge.
Dar trebuie sa booteze XP ca sa mearga.

| Damian_Roland_1996 a răspuns:

Nu poti instala cand e aprins pc ca nu poate sa se updateze de la xp la 7 trebuie sa il stingi apoi sa il aprinzi din nou si apoi incearca sa instalezi. Bafta

| CristeaAlexandru1982 explică (pentru Damian_Roland_1996):

Am incercat si tot nu vrea sa se instaleze

| Damian_Roland_1996 a răspuns (pentru CristeaAlexandru1982):

Ai incercat sa vezi daca ii bun cd cu windows sau daca ai destui rami