| Gaboyuuuuu98 a întrebat:

Salut, am o problema, orice poza pe desktop mi-as pune, ea se vede pixelata, si nu stiu cum sa o rezolv, pana si wallpaperele din windows sunt pixelate, vreau sa se vada mai calumea, mentionez ca am windows xp sp 3(cred ca e sp3)

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Pixelatu nu vine de la Windows. Nu ai ce mari reglaje sa faci. Du-te pe desktop-click dreapta-proprietati-desktop-iar la "position" alegi "stretch".
In rest, uita-te la reglajele de culoare, contrast...ale monitorului.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai singur ti-ai raspuns.E pixelata imaginea deoarece poza sau imaginea are pixeli mici iar cand o pui pe un ecran mare se intinde si arata asa.Vezi ce rezolutie are monitorul si cauta o poza de aceas rezolutie. Wow, walpaperele sunt pentru telefoane.

| doggy123 a răspuns:

Trebuie sa ai ceva setari acolo la windows si acolo trebuie sa poti sa-ti repari problema

| Gaboyuuuuu98 explică:

O sa inerc toate metodele. Si wallpaperele nu stiam ca sunt doar pentru telefoane. Incerc maine si revin cu funda.