| Sebastian_Seby_1996_QYr8 a întrebat:

Salut, am o problema. Recent mi-am facut windows 10 pe pc dar imi merge greu, adica daca pun sa se instaleze pe fundal de exemplu : un driver de la nVIDIA geforce experience sau orice altceva mai mic merge greu pc-ul. Adica nu pot sa ma uit la un live pe yt pentru ca se intrerupe sau la un clip normal ca tot se intrerupe sau se pune pe calitate mica. Si am net bun, pe telefon sau fara sa pun ceva la descarcat merge bine, nu stiu de la ce este pentru ca cand aveam windows-ul vechi fiind 7 pe el mergea. Sa fie de la windows-ul nou pus sau trebuie schimbat procesorul sau harddisk-ul? Pentru ca restul componentelor sunt destul de bune.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce componente ai, mai exact?

| Vladut123456 a răspuns:

Daca ai niste componente mai slabe da, e normal sa se comporte asa, windows 10 mananca foarte multe resurse.
Incearca metodele astea : https://www.drivereasy.com/knowledge/100-disk-usage-windows-10-fixed/
Si mai sunt vreo 2 prin comentarii mai jos, fa-le si pe alea.
Daca nu rezolvi problemele, treci inapoi pe windows 7.

| DragosMatei123 a răspuns:

Windows 10 este mai bine optimizat si pentru componente mai proaste sau vechi, nu e normal sa se comporte asa.
Vezi daca ti-a detectat toate stick-urile de RAM si da-i uninstall complet la driverele de la placa video folosind DDU (https://www.wagnardsoft.com/)