| Ciprian_Hanu_1985 a întrebat:

Salut,

Am o problema sa ma conectez la wirlees, mai exact jos in dreapta langa ceas la wirlles imi apare semnul exclamarii si scrie no internet secured, pe tel merge sa ma conectez la wirlles dar pe laptop-uri nu, la laptop pot doar prin cablu

Sunt in Germania si aici unde locuiesc au net de la O2 deci nu pot umbla router

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Posibil poate fi:
1. Routerul nu este securizat (nu are firewall), dar nici laptopul nu are conectat firewall-ul.
2. Browser-ul are securizarea implicita dereglata, sunt scoase protectiile.
3. Nu ai protectie antivirus pentru internet /comunicare prin retea.

Iti sugerez sa instalezi ca antivirus AVG Antivirus Free edition, protejeaza bine toate conexiunile de retea.

Poti folosi si wireless la laptop, dar la parola de conectare scrie parola cu care se conecteaza si telefonul.
De obicei, si pe partea inferioara a routerului este scrisa si parola de acces la wi-fi. Atentie la minuscule-majuscule, sa le scrii EXACT cum scrie pe eticheta!

| K0sti a răspuns:

Wirlees, wirlles...te hotarasti? Si daca nu poti umbla pe router noi ce sa-ti facem?