| anonim_4396 a întrebat:

Am o serie de fotografii si doresc sa le pastrez in calculator fara sa le poata vedea altcineva, dar nu stiu cum sa fac. Daca doresc sa le vad pe alt calculator precizez ca am adresa de meil dar nu stiu cum sa le stochez pe aceasta adresa.Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Pai nu stiu,,, intra pe mail. si da new mail. baga adresa ta de MAIL. da colo la ATH FILES. baga pozele. si apoi fa-ti un folder. o sa le primesti ca UN ALT MAIL si iti faci un folder in YahooMail. nu stiu,, "my pic" si le salvezi acolo sau le bagi acolo. si cand te duci undeva le ai in folderu ala. doar intri pe mail.

| laptopnews a răspuns:

De pe adresa de email, pe care o ai, iti trimiti tie la aceeasi adresa de email un email cu pozele. Asta ca sa le salvezi pe email. Vezi ca sunt niste limite.

Legat de pastrarea pozelor in calculator, faci un dosar in care sa bagi doar aceste poze respective, dai click dreapta - properties si acolo ai hide. Bifezi si dai apply. Apoi deschizi My Computer si undeva prin meniul de sus trebuie sa ai "folder options". Deschizi aceasta optiune si la "files and folders" ai 2 optiuni - don`t show hidden files si show hidden files. Bifezi "don`t show hidden files" si o sa observi ca ti-a disparut dosarul, in realitate el s-a facut invizibil, s-a ascuns. Daca vrei sa-l vezi, faci aceeasi pasi si bifezi "show hidden files" si el apare semi-transparent...

Sper sa te descurcihappy!

| BlueByte a răspuns:

Pai cel mai simplu mod de a ascunde un folder sau fisiere este urmatorul:faci un folder si bagi in el toate pozele, dupa asta ii dai proprietati pe folderul respectiv si bifezi la attributes Hidden, apoi dai click pe Apply si OK.Gata,folderul este ascuns! Succes!

| DiannaDi a răspuns:

Creeaza-ti un fisier undeva si pune acolo pozele. dai click dreapta pe fisier mergi la properties si bifezi casuta hidden...
intri in my computer si sus este file edit view tools.etc.dai click pe tools si pe folder options. ti se deschide o caseta si dai pe view.si bifezi caseta don`t show hidden files and folders dai ok si gata. fisierul va disparea
cand doresti sa reapara intri tot acolo si dai click pe show hidden files and folders. e foarte usor
succes
:*

| nst103 a răspuns:

Daca vrei sa le pastrezi in calc. fara sa le vada altcineva poti baga pozele intr-un folder dupa care dai pa propietati si bifezi hiden daca vrei sa le vezi din nou intri la control panel>folder options>view> si bifezi show hidden files, folders and drives.Ca sa le faci sa nu se mai vada din nou mergi la control panel>folder options>view>si bifezi don't show files, folders or drivers

| aleexandru a răspuns:

Nu e cam aiurea intrebarea dar ma rog. daca ai adresa de "meil" new mail sia colo ai atachament. le pui in "meil" si dupa il salvezi in profilul tau.ca sper sa intelegi.