| camioanevsss a întrebat:

Am o statie care se alimenteaza la 220v si vreau sa o pun pe masina la 12v. Exista vreo solutie pentru a face un generator sau ceva? Costa vreo 200-300 lei unul.

1 răspuns:
| blAster85 a răspuns:

Statie amplificator de sunet? pentru muzica? daca da, nu te complica ia un aplificatoor pentru masina gasesti si second nu cred sa fie scumpe in ro.cat despre ce intrebi tu s-ar putea ori cu un inversor de tensiune de la 12 la 220v ori scos trafu din statie si alimentata de pe masina ceea ce nu recomand.