| Nicolae_Stroe_1995 a întrebat:

Salut am o sursa de 450w mai veche delux. știu ca nu este prea buna, dar mi s-a ars
Cu aceasta sursa îmi pornea calculatorul și mergea foarte bine.
După ce mi s-a ars sursa tot am încercat cu alte surse mai mari și mai noi chiar am cumpărat una 600w noua.
Pornește sistemul dar nu îmi da imagine pe pe monitor.
Am încercat : placa video,rami,HDD,SSD, DVD RAW, chiar și ventilatoarele pe alte calculatoare și merg.
Îmi puteri da un sfat, o părere?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

1. Sursa a "tras dupa ea" placa de baza si acum trebuie sa o schimbi si pe pea.
2. S-a defectat placa de baza si a defectat si sursa.
Schimba placa de baza si rezolbi problema.

| danutzu96 a răspuns:

PS. NU mai folosti termenul RAMI!

| Nicolae_Stroe_1995 explică (pentru danutzu96):

Când am cumpărat placa de baza, îmi făcea tot la fel și cu sursa aceea de 450w îmi mergea bine, sursa dădea semne ca se duce dar am ținut-o pana sa găsesc alta la fel.
Oricum o sa iau în considerare și părerea ta.
Dacă rezolv problema te anunț care a fost problema.
Mai aștept și alte sfaturi.
Mulțumesc frumos oricum.