| V3lCr0 a întrebat:

Salut am luat un gtx 285 de la cineva..la persoana aceea pornea cu o sursa sirtec high element bronze de 500 w cu dual rail de 20 amp..eu aveam sursa veche si credeam ca de aia nu merge..am cumparat un zalman glx 700w 52 amp de suporta sli si este manufacter tot de SIRTEC...si ghici ce...bag placa toate cele, porneste se stinge. si dupa aia porneste din nou si dupa aia no signal pe monitor, doar o singura data am pornit-o cand am conectato la sursa noua. dupa ce I-am instalat driverele si a trebuit restart..pauza nu a mai pornit..va postez si un video dupa cum arata pe dinauntru, ca nu prea mi se pare ok.dar la baiatul Acela mergea fara probleme..cred ca este de la placa de baza..ca si cu placa aia video veche gt 520 imi mai facea asa.dar pana la urma pornea..si acuma pe aia veche daca o bag imi face odata de doua ori si dupa aia functioneaza non stop la fiecare aprindere normal.dar cu asta noua nu reusesc sa o pacalesc, intre ghilimele "noua"sper sa ma puteti ajuta.Multumesc. https://www.youtube.com/watch?v=sPGIapE_i8w

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu cred ca n-ai pus pasta termica intre procesor si radiator. Nu-mi dau seama prea bine ce se intampla acolo.