| Nita_Laurentiu_1973 a întrebat:

Salut am o tableta Prestigio multipad 7.0 ultra+.Problema:cand o bag la incarcat in priza se stinge si nu incarca. Daca o bag la pc incarca fara probleme.

3 răspunsuri:
| cristitoader13 a răspuns:

Uita-te la priza si vezi daca mg

| lilyakul a răspuns:

Este posibil ca adaptorul usb la priza, sa nu ofere curentul necesar, incearca sa folosesti doar incarcatorul cu care a venit tableta, in cazul in care pe acesta il folosesti, incearca sa testezi cu alt adaptor (sa nu fie cumva ars)

| Nita_Laurentiu_1973 explică (pentru lilyakul):

Mersi mult pentru raspuns era probabil folositor daca venea atuncilaughing) sunt deja la a treia tablet si al doilea telefon acumlaughing