| Raji_Jawwash_1995 a întrebat:

Am o tableta Samsung Galaxy Tab 3 si de la ultima vreme nu se mai incarca la fel de repede de cand am cumparat-o. Tableta nici un an are(e luata din Paste).In 2 ore se face 30%. ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| CristeaAlexandru1982 a răspuns:

Ok deci chestia e in felul urmator:
bateria trebuia formatata la cumparare(descarcare completa a bateriei apoi reincarcare 8-10 ore)
acum daca bateria nu a fost formatata se incarca mai greu incearca sa o formatezi acum sau sa cumperi alta noua(bateria trebuie sa fie incarcata 100% inainte de descarcare)