| BluMan14 a întrebat:

Salut,am o unitata la care sa ars hhd (l-am schimbat )dupa un timp se ard rami dar cand sa-i schimb si pe aia nu imi mai apare nimic, vreo solutie? Am incercat si cu scosu bateriei si am astepat o saptamana. Monitorul functioneaza pe alta unitate.

Răspuns Câştigător
| osaandy a răspuns:

E clar ca sursa e obosita si trebuie schimbata dar inainte de asta trebuie verificati toti condensatorii electrolitici de pe placa de baza sa nu fie arsi(utilizare multa, socuri de curent, etc). Acestia de multe ori se umfla ceeace este semn clar de oboseala.
O zi buna

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Eu zic sa astepti 1 an...intre timp poate te mai destepti!