| AlexChi a întrebat:

Salut, am observat ca telefonul nu mi se mai incarca normal, masor cu aplicatia ``Ampere`` numarul de ma primiti de tel si porneste de la 700 si scade pana la 50-60, de la ce poate fii?

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Dincontra, este ceva normal sa intre mai mult curent (mA_) când bateria e descărcată si mai puțin curent când bateria ajunge full.
Bateria este pe ducă atunci când:
-nu se încarcă complet... nu ajunge la acei ma cât scrie pe ea (ceva peste 1000 mA_)
- nu este capabilă sa genereze acei mWh cât scrie pe ea (6-10 mWh ) si din cauza asta, de folosești telefonul, se încălzește chiar dacă este full.
- creste exagerat timpul de încărcare.

4 răspunsuri:
| Mihai56t a răspuns:

Bateria.
Nu te lua dupa aceea aplicatie, lentru ca nu este nici un fir conectat la bateria ta sa vada cu adevarat cati W ai tu in tlf.
Schimba bateria sau incarcatorul. Sau priza la care incarci tu, nu da 2.20

| Alfred0703 a răspuns (pentru Mihai56t):

Aplicatia aceea poate citii datele care intra/iasa din procesor si datele senzorului de la baterie. Nici nu trebuie sa fie conectata la baterie.

| Alfred0703 a răspuns:

Cand bateria incepe sa se apropie de 100% atunci scade aceea valoare pentru a preveni supraincarcarea.

| cristian94lol a răspuns:

Bateria e pe duca, foloseste si incarcatoare originale de buna calitate