| bomp a întrebat:

Salut,am un multimetru si am cv probleme cu el, cand vreau sa masor tensiuni sau curenti pe ecran nu imi porneste de la 0 cum a-r fi normal imi tot oscileaza intre 100 -500 fara sa masor.
Stiti cum as putea sa il repar, nu prea am bani ca sa imi cumpar altul si de aceea doresc sa il repar daca se poate.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca este un multimetru ieftin nu merita sa il repari, oricum trebuie schimbat integratul cu care este facut si nu cred ca se merita...

Răspuns utilizator avertizat