| CosminSM a întrebat:

Am placa de baza GigaByte GA-EP43-UD3L,ce fel de hard-disk imi merge, cu sata 2 sau sata 3?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Placa de baza are configuratie SATA 2. Nimeni nu te impiedica sa pui hard Sata3, dar acesta va lucra la performanta placii de baza cu Sata2. E bine sa investesti pe un hard Sata2 cat mai performant, pentru ca intreaga configuratie sa lucreze la puterea maxima suportata.

2 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Sata 2.

| ChrystianSandu a răspuns:

Da, Sata IV, cu micro-pentium VIII si cu HDD de tip SSL cu 256 cript, recomand sa mergi pe chrome, are 518 bit en, incearca cu alt HDD de 2 YB, si pe urma unu cu SATA III si merge si cu fieru` de c alcat.