| PSP a întrebat:

Am placa video ATI RADEON 9250 si windows 7.
Am un CD pentru el dar nu e decat pentru Windows xp.
Bun, am incercat totusi sa-i dau instalare si s-a pus.
M-am uitat in DxDiag iar AGP Texture acceleration este Not available. Cum pot rezolva? Nu ma pot juca GTA, CS ( Merge dar sacadat )... Si chiar am nevoie.
Am incercat cu toate variantele de driver scanner nu a gasit nimic folositor.
Am mai facut mai de mult tot pe windowsul asta tot pe pc asta tot acelasi cd si aceeasi placa video. Am dat instalare si mi-a mers un timp. Dupa am vazut ca s-a dezinstalat habar n-am cum si am dat iar instalare si nu-mi pornea nici un joc.
Iar in DxDiag apare Not Available la AGP texture acceleration.
Restul sunt enable! Cine ma ajuta primeste FundaVOT+Multumiri! URGENT.
Stima.

2 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Cauta online pe site-ul ati-amd, pe vremea cand a fost facut cd-ul ala nu exista windows 7, deci n-au cum sa mearga driverii aia.
Totusi la ce placa video antica ai, sigur e cea mai buna alegere win7? cu celelalte componente cum stai?

| Mihai_Kalmar_1992 a răspuns:

Introduci cd-ul il deschizi si la setup exe ii pui compatibilitate cu windows xp sp3