| denisTiky a întrebat:

Am placa video, placa de baza si memoriile ram rgb si as avea nevoie de un program cu care sa pot controla toate aceste 3 componente(luminile lor). Placa video si placa de baza sunt de la gigabyte si ramii sunt de la hyperx. Si da, stiu ca gigabyte are acel rgb fusion dar nu imi place deloc cum merge programul ala, in sensul ca pana acum ceva vreme inainte sa fie un update imi detecta si ramii, dar acum nu mai ii detecteaza si nu mai le pot controla iluminarea decat la placa video si placa de baza. Si nu imi plac 200 de programe cu care sa controlez luminile, vreau doar unul si bun, cum era si pana acum acel rgb fusion.

Daca stiti un prgoram cu care pot controla iluminarea de pe componente(indiferent de brandul lor) m-ar ajuta tare mult.

P.S: am descarcat aura sync dar nu imi detecteaza decat ramii, iar pentru restul am nevoie de alt program.

FUNDA!

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Daca producatorul nu a facut program (presupun sincer ca ai cautat) atunci foarte probabil ca respectivele leduri nu au in spate un hardware si un software de control (care costa extra, iar producatorii incearca sa cheltuiasca, cat mai putin)