| KapyManuKapy a întrebat:

Salut,as vrea sa știu cu ce placa de baza pana în 200-250lei as putea asocia următoarele componente:
Procesor-Procesor AMD Vishera, FX-4300 3.8GHz box

Placa video-Placa video GIGABYTE GeForce GT 730 2GB DDR3 128-bit

Ram-Memorie HyperX Fury Blue 4GB DDR3 1600 MHz CL10

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cu orice placă de bază ce are soket AM3 sau AM3+. Foarte rare îs cazurile în care acest procesor nu este suportat de o placă de bază. Probleme apar la unele modele de la Asus, și gigabiyte, dar în rest nu sunt. Oricum recomand a se consulta specs-urile înnainte de achiziționare.
Ca brand recomand MSI, Asus, Ecs sau Biostar, și desigur să aibă 4 sloturi de ram, asta pentru ca upgrade-ul hardware la ram să fie ieftin.Succes

1 răspuns: