| Gekk0 a întrebat:

Am primit numărul unei persoane din America, L. A. Mi-a spus ca trebuie folosit un anumit prefix. Imi spuneti și mie va rog ce pot face? Ce prefix? Pot da mesaj normal?

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Katy strikes again! laughing
"Prefixul" de America, care de fapt este codul de tara, este 001 sau +1, nu 0011, care este cel al Australiei.

Ca raspuns la intrebare, presupun ca ai un numar de telefon de genul 123-1234567, trebuie sa formezi 001-123 (prefix sau ID retea mobila)-1234567 (numar de telefon). In total 13 cifre.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prefixul de america este: 0011 apoi numarul dat de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Gekk0 explică:

Straight to voicemail deci presupun ca merge.