| Capsunicaaaa a întrebat:

Am primit un dvd cu pozele si filmarile de la banchet. Sunt 4 dvd-uri: 2 cu poze si 2 cu filmari. Le-am bagat in calculator si nu imi apare nimic. In schimb am un dvd player si acolo au mers. Trebuie sa am instalat un program ca sa mearga si pe calculator sau care e problema?

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

In mod normal windows media player trebuie sa iti reproduca acele dvd-uri.
instaleaza k-lite codecs. odata cu acest pack ce este free, se instaleaza si media player classic.
asa ca vei avea un reproductor in plus, si mai mari sanse sa iti mearga.
bafta.

| Capsunicaaaa explică (pentru gelu1970):

Ok. O sa incerc. Mersi

| DryIce a răspuns:

Sunt facute la 8x speed si trebuia sa le faca la 1x. Cu cat e mai mare viteza cu atat trebuie dvd player mai nou sa le vada. Cand se invecheste dvd player se distruge capu de citire si nu mai vede pe cela la multi x. Eu tot la 1x imi fac dvd-uri sa ma asigur ca le citeste. La fel era si cu cd, care faceau la 24x nimic nu le citea. SI la alea trebuia la 12x parca. Poti sa le arunci dvd alea, sau zile sa-ti faca altele da la viteza mica.

| Capsunicaaaa explică (pentru DryIce):

Al meu are "16x" :/ ce prostie...

| LDCCristi a răspuns:

Nu are treaba viteza de scrirere/citire.
Calculatorul tau nu are codecurile necesare pentru a putea reda. Instaleaza Bs-player sau VLC si o sa iti mearga.

| DryIce a răspuns (pentru LDCCristi):

Wtf, gresesti. Ia joaca friesby cu un cd scris la 24x si dupa aia baga-l in calculator vezi daca mai merge. Dupa aia ia unu scris la 4x, joaca friesby cu el, si calculatorul il va citi. Normal ca viteza conteaza. De unde apareti voi astia tineri? ce generatie frate, nu stiti nimic. De curios ai sub 16 ani nu?