| cavalerul11 a întrebat:

Salut am Procesor Intel (R) Celeron (R) CPU 450 @ 2.20 GHz 1.10 GHz e bine daca o sa-mi bag Procesor Intel Celeron Dual-Core G550 2.6GHz Socket 1155 Box costa 200 lei se merita sa-l iau sa-l pun

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Asa cum a zis si eLeCtr0, cele 2 procesoare nu sunt compatibile.
Celeron 450: Sockets Supported LGA775 - http://ark.intel.com/......00-MHz-FSB
Celeron Dual-Core G550: Sockets Supported FCLGA1155 - http://ark.intel.com/......e-2_60-GHz

Din 4 raspunsuri doar unul a fost bun: eLeCtr0.

| Me2 a răspuns:

N-ai cum, pentru ca placa ta de baza pe care e procesoru-l actual e socket 775 iar tu incerci sa pui procesor cu socket 1155, cum vei face asta?, doar daca vei aduce ciocanul vei pune g550-u pe placa ta de baza

| Gangstaass a răspuns:

Se merita este mult mai bun.

| Juniorul08 a răspuns:

Merita,g550 e quad core, normal ca merita, poti pune o placa video de 4 gb in sus 13 gb ram si joci tot ce apare