| Vlad_Trofin_1989 a întrebat:

ce parere aveti de procesorul,, Procesor Intel Celeron SandyBridge G550 2.6GHz"pret 180 ron. Vreau sa-l pun pe o placa de baza Asrock Z77 PRO3, socket 1155 pana imi iau un i3 sau i5, as avea pretentia sa mi duca jocuri 2012...
DAU FUNDA...

Răspuns Câştigător
| MikeAlexis a răspuns:

Adica are potential pentru OC.Are multe facilitati de OC. Diferenta de bani intre Z77 si B75 este de 100RON. Vezi o comparatie aici http://www.pcgarage.ro/compara/360589,467817

5 răspunsuri:
| MikeAlexis a răspuns:

Bun procesorul.Totusi arunca o privire la unul Ivy Bridge http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/celeron-dual-core-g1610-26ghz-box/

| TraceurAlexx a răspuns:

Mergi pe Ivy Bridge-ul recomandat de MikeAlexis.

Nu are rost sa iei Z77 pentru ca e chipset pentru OC. Mergi pe B75 Pro3 si de restul de bani mai ia-ti 4GB RAM sau pluseaza la placa video.

| Vlad_Trofin_1989 explică (pentru TraceurAlexx):

Si daca e cipset pentru OC care e treaba? Lamuriti-ma si pe mine.ce e asta cipset pentru oc?

| Vlad_Trofin_1989 explică:

Care e treaba cu,, cipset pentru oc"? lamuriti-ma si pe mine.

| TraceurAlexx a răspuns (pentru Vlad_Trofin_1989):

Daca nu intentionezi sa faci OC, nu are rost sa iei o placa de baza cu chipset Z77. Ia B75 si iti raman bani sa adaugi la altceva (RAM/placa video).

| MikeAlexis a răspuns (pentru Vlad_Trofin_1989):

Adica are potential pentru OC.Are multe facilitati de OC. Diferenta de bani intre Z77 si B75 este de 100RON. Vezi o comparatie aici http://www.pcgarage.ro/compara/360589,467817