| florinmadalin a întrebat:

Am resetat un router de la rds ZTE F668 nu mergea sa intru pe 192.168.1.1 sa imi schimb parola. Acum dupa resetare nici net nu mai am :/ Ce se poate face?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cablul de Lan se conecteaza la mufa Lan3.
IP-ul de acces si parola este dat in cartea tehnica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu toate routerul au "192.168.1.1",sunt diferite, cauta in manualul de utilizare sau intreaba providerul de internet.
Ca sa iti mearga internetul din nou:
1.Cauta acel URL "192." pentru routerul tau.
2.Du-te si incerca sa faci setup basic, o sa isi faca el niste setari
3. Daca nu merge asa, va trebui sa introduci tu, cred ca username si parola si alte chestii mai complica.
MAi bine suni la ei.

| tintareco a răspuns:

Poate că ia-i schimbat ID-ul şi atunci mai bine suna la RDS şi spune-le că nu-ţi funcţionează router-ul, pur şi simplu.

| florinmadalin explică:

Am rezolvat! Pana la urma m-am conectat la 192.168.1.1 folosid *user*la username si *digi* la parola. am bagat datele si acum merge big grin

| Bobrov_Tudor_1971 a răspuns:

Sunt toate modemurile conectate?
Calculatorul tau (PC-ul) permite folosirea acestei conexiuni?
Ai setat un proxy?
Cred ca ar trebui sa incerci sa intri din nou la adresa IP-ului tau de router. Specifica te rog si daca PC-ul este conectat WI-Fi sau printr-un cablu la PC, si incerc sa gasesc un raspuns.
PS:Am avut aceeasi problema, dar am chemat un specialist.