| AndreiD47 a întrebat:

Salut, am schimbat pasta termoconductoare la procesor si placa video si nu apare nimic pe display, e un Lenovo g780.

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Fie mufa de la ecran nu face contact,
fie s-a miscat RAM-ul
(cand placile de RAM nu fac contact perfect, ori sunt defecte/ incompatibile) nu primesti deloc imagine pe monitor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai deconectat cumva firele pentru display ( de obicei este o mufa sau o pereche de un fir negru si unul alb ) inainte sa ajungi la procesor?
Daca da inseamna ca asta ai uitat sa faci.

| AndreiD47 explică (pentru anonim_4396):

Niste fire negre?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreiD47):

Ar trebui sa ai o mufa neagra, ca cea din imaginea urmatoare incercuita cu alb la numarul 3, mufa LCD :

https://blogklink-pc. tech/wp-content/uploads/2020/08/3vuecapotok-1-1024x558.png