| Razvan22322 a întrebat:

Salut, am şi eu nişte intrebări, pe scurt probleme când rulez un joc pe aplicaţia geforce now gen fps am multe dar, programul acela cică trebuie să ai net foarte bun că in joc am 300 fps şi 200 uneori mai lăguieşte din cauza la internet pentru că pe joc am 135 şi pe speed test am 10, uneori 50. Mă poate ajuta cineva cu un program sau ce idei?

2 răspunsuri:
| InOrOut a răspuns:

Lagul il simti cand ai sub 60 fps. Daca ai 300 fps sau 10000 fps e acelasi lucru dpdv al ochilor. Eu am dat lock la 60 fps in jocuri sa nu tureze degeaba placa video.

| ncristian7805 a răspuns:

Daca esti conectat pe wi-fi, automat ca calitatea e proasta. Incearca sa te conectezi la router prin cablu de net ( sau ethernet cable), si incearca sa vezi iar ce viteza de net ai. Daca nu, incearca si pe boosteroid acelasi/aceleasi jocuri pe care le joci si vezi daca este vreo diferenta. In rest, sper ca te-am ajutat!