| Razvanpen15 a întrebat:

Am doua calculatoare conectate la acelasi router. Al doilea calculator are viteza de download de 100. MBs iar principalu; de doar 10.0 MBs. Ce pot sa fac sa "inversez" viteza de download? adica sa am pe pc principal viteza de 100 si pe ala secundar 10? Ajutor va rog sad Cel mai bun raspuns are funda

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Viteza este data de placa de retea, in acelasi timp este asigurata de internet service provider (rds sa zicem) si scrisa de hard disk. Daca placa de retea iti primeste 10 mb/s este destul, deoarece, ispul iti va da o limita de 5-7 mb/s, iar hdd nu va scrie mai mult de 20 mb/s, si daca ai 20mb/s pe hdd, si nu ai procesor destul de bun, your pc cripples. Asa ca, da pe scurt, si pentru tine, lasa-le asa ca nu moare nimeni.

| Razvanpen15 explică (pentru Seby90):

Frate. pe celalalt descarc cu 1.8 MB/s si pe asta doar cu 700KBs... eu vreau sa le fac sa fie invers! ca pe celalalt nu prea il folosesc, inainte am avut viteza de 100 MB/s si pe asta dar nu stiu ce s-a intamplat.

| Seby90 a răspuns (pentru Razvanpen15):

Este legat de procesor / rami / hdd, nicidecum de placa de retea.