| Alexandra_Ana_1996 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare am un laptop Acer aspire cu 4gb rami ddr3 si as vrea sa stiu daca ii pun 2 placute de 8gb ddr3 va merge? Pe aceesi frecventa de 1600mhz... E luat in anul trecut in 2015...

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Doar producatorul iti poate spune cat e memoria ram suportata; daca e 4 gb sau poti pune mai mult.
Acer aspire sunt mai multe modele. Cauta pe site-ul producatorului modelul exact si caracteristicile acestuia, pentru a verifica daca poti investi mai mult in dispozitivul tau.

| CristiChristian1999 a răspuns:

Încearcă și vezi, în mod normal ar trebui sa mearga.