| raresbogdan90 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare, cum as putea instala Windows 7 pe un Endless OS, in momentul de fata am acest laptop: https://www.emag.ro/......DCL7DDBBM/

Este achizitionat de 2 ani aproximativ si a fost instalat pe el numai Windows 10, recent upgrade la Windows 11. As vrea neaparat sa instalez Windows 7 ca sa se miste mai fluent.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pacat ca Asus nu mai iubeste Windows 7 si nu ai drivere compatibile. Doar de la 10 in sus, informatie luata de la ei direct.

https://www.asus.com/supportonly/X541NA/HelpDesk_Download/

| Wr3nch a răspuns:

Cel mult un SSD ar ajuta.

| flixbuster a răspuns (pentru Wr3nch):

+1 pentru SSD.

La 80 lei un SSD de 120GB si e "ca nou". Pentru Windows, Office, net, muzica, filme nici nu trebuie mai mult. Pentru altceva nu e bun laptop-ul oricum. Eventual (ti-as fi recomandat un HDD caddy dar vad ca laptop-ul are deja unitate optica) cumperi un adaptor USB 3.0 - SATA si folosesti HDD-ul in continuare ca USB extern daca ai nevoie de mai mult spatiu (sau iti iei HDD caddy, scoti unitatea optica si montezi HDD-ul in el ca sa ai mai mult storage intern).

https://www.evomag.ro/......19636.html

Ramai pe Windows 10, nu merita Windows 11 pe hardware nesuportat oficial. Pana in Oct 2025 cand expira suportul de Windows 10 mai ai 4 ani.

| Al3x998 a răspuns:

Salut! Descarci windows 7 (stii tu de unde), faci un stick/dvd bootabil si asta e tot, schimbi din bios prioritatea la boot (boot order) si il instalezi.