| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum pot rula un program ce necesita conexiune internet in mod Sleep sau Hibernate.Am incercat mai multe metode dar nu au mers. Programul se oprea automat deoarece si conexiunea internet se oprea.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Ceva normal.Modul de hibernare descarcă tot conținutul memoriei ram pe hard disc și apoi se închide computerul, urmând ca la deschiderea lui acesta să reîncarce conținutul acesteia de pa hard disc înnapoi, deci computerul se operște.
Funcția sleep ține alimentat doar ram-ul asta pentru a reveni descarcarea informațiilor din memorie dar restul componentelor nu vor mai fi alimentate, și apoi computerul se operște.
De asta se opersc toate operațiile și apoi se reiau după ce pornești computerul.
Dacă tot vrei să se operască computerul după ce downloadul s-a încheiat poți programa din power options după cât timp sa se închidă, estimând cu o marjă de 2-3 minut în plus timpul de descărcare.De exemplu dacă la download îți apare 5hours reamining arunci este recomandat să pui acolo 5:03 astfel știi că vei acoperii posibilele căderi de rețea de internet(cele surte). Succes

1 răspuns:
| cristycomf a răspuns:

Cand cauti programul scrii la sfarsit si ''full'' sau ''offline''