| adriana15 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Cum pot avea conexiune la internet la doua calculatoare? Mentionez ca am cablu de la Rds.

6 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ai nevoie de un router. Se gaseste in comert, nu ar trebui sa coste mai mult de 40-50 de lei.

| RAY a răspuns:

Te duci la ei si isi dau un aparat pui cablu principal in el mufa apoi adaugi pc-uriile sau daca ai laptop cumperi un aparat wirles, desigur prima oara vb cu operatorul de net nu fa singura de astea

| Hash001 a răspuns:

Conexiunea cu un singur cablu se face cu ajutorul unui router (adica cel care primeste informatia de la RDS si o transmite prin intermediu wireless, mai pe scurt: wireless-ul este raspunsul la intrebarea ta)
Daca doresti un router bun recomand DIR-615 de pe eMAG, transportul este gratuit si vine in 2 zile cel mult (cu fan courrier).
Eu am un DIR-615 l-am primit intr-o stare impecabila si acum mai este functional. Singura problema ar fi puterea de emitere a wirelessului dar daca este doar o camera sau doua despartitoare nu este o problema.

Daca nu stii cum sa il instalezi sau sa-l montezi te rog da-i reply direct aici cu id-ul tau de mess si te voi ajuta. Succes!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Hash001):

Pui DD-WRT pe el si poti modifica puterea de transmisie lejer.

| DanPunky a răspuns:

Ai 2 metode :
1. unu din calculatoare il faci server
2. cumperi un switch

pentru metoda unu am nevoie de mai multe informatii despre OS si componentele din comp
pentru 2 ai instructiuni in cutia switch-ului

| POLIX a răspuns:

Ai nevoie de un router, bagi cablul de la net in el si din el scoti vreo 4 sau 5 cabluri cu net. viteza nu e afectata