| AndreiKCH a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Daca am achizitionat un telefon din alta tara (Italia) la abonament, si vreau sa il decodez in tara, unde anume ar trebui sa merg cu el la decodat, la service, sau la compania respectiva de telefonie unde am abonamentul in tara, si cam la ce costuri s-ar ridica treaba asta? Sau trebuie decodat tot in tara respectiva de unde l-am cumparat? Nu am avut niciodata de a face cu asa ceva, si acum as avea nevoie de un sfat/o idee.

2 răspunsuri:
| kraftwerk1991 a răspuns:

La orice service gsm si pretul depinde ca fiecare are un pret ca la targ

| ElSueno a răspuns:

La un service GSM, nu conteaza unde. Ai putea chiar tu sa descarci un firmware de Romania de pe Samfirmware si sa-l instalezi cu Odin, nu dureaza mai mult de 10 minute.