| AnonimXnX a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare daca se pricepe cineva la smartphoneuri altfel va rog nu raspundeti daca nu stiti, recent mi a aparut un folder "blade" in stocare interna pe tableta mea, am utok 700q cu android, si nu se sterge deloc, eu zic ca este un virus probabil de la vreo aplicatie demult instalata, din cauza folderului tableta merge greu si aplicatiile la fel, am incercat sa ii dau resetare fabrica, si tot nu s-a sters nimic din ea, probabil din cauza ca am primit o rootata pentru ca am inteles ca daca ai root nu se sterge nimic din stocare interna, desi i am dat unroot si chiar si asa nu s a sters nimic cand i am dat reset, am incercat sa sterg folderul chiar si de pe pc, n a mers, si nici sa i bag un soft nou n a mers, deci intrebarea ar fi cum sa ii dau resetare fabrica fara backup si sa sterg toate folderele din stocare interna? Pls dau fundita.

1 răspuns:
| Qvercity a răspuns:

Trebuie doar sa: intri in pc, stergi acel folder apoi il stergi si de pe tableta, ar putea functiona daca nu e un malwere, daca e nu ai csf caci daca e root-at s-a stricat intern, root-ul e ceva de care nu depinzi si poti trai fara el mult si bine, nuinteleg de ce a root-at-o dar in fine, sper ca tea, ajutat, funda?