| Alx_Mihai_2001 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare! Daca vreau sa conectez tv la pc ca al doilea monitor,pot juca jocuri cum ar fi gta5, cs fara sa se miste greu sau in relure?

Răspuns Câştigător
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Poti sa il conectezi si te poti juca perfect chiar daca televizorul nu are mod gaming...Iti spun din proprie experienta, pentru ca eu asa fac.Trebuie doar sa ai o placa video capabila sa duca jocul bine, iar daca vezi ca ti se misca in lag scazi din setarile grafice...Bafta

2 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Depinde de televizor. Se numeste input lag.
Uite cateva exemple :

http://www.rtings.com/tv/tests/inputs/input-lag

In general daca televizorul are un mod de gaming atunci acest efect este putin redus.
Dar depinde de fiecare televizor in parte cat este de pronuntat

| Claudiu1905 a răspuns:

N-ai spus cum il conectezi, pentru ca daca are mufa de conectare atunci e si monitor