| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare legata de conserva mea de computer. Cateodata mi se blocheaza asa brusc sageatastraight face, si nu mai merge deloc sa o misc, trebuia sa-i dau restartsad, si in cel mai rau caz, chiar daca ii dau restart, nu se aprinde monitorul, deci parca ii inchis. Din ce cauza?sad Daca reinstalez windows-ul ii "trece"?sad Merci frumos!

6 răspunsuri:
| User a răspuns:

Da, poate ca o reinstalare ar fi cea mai potrivita, adica, cu o reinstalare sigur scapi de problemele astea. Dar poti incerca mai intai o defragmentare, o scanare de erori, de virusi, etc. Bafta.

Janina
| Janina a răspuns:

Da o sa ii treaca!

| adeana a răspuns:

S-ar putea sa ai foarte multe aplicatii care iti mananca resursele.
Ar fi bine daca ai mai adauga niste ram.
Oricum reinstaleaza windows-u, instaleaza numai ce ai strict nevoie.
Si o intrebare. ai mouse wireless? Poate ai ramas fara baterie. si atunci e clar de ce se tot blocheaza "sageata" happy

| Frozen a răspuns:

Pai ori ai virusi...si iti da calculatorul peste cap ori e prea vechi si isi da duhul...incearca reinstalarea windowsului

| JesterRO a răspuns:

E foarte posibil ca placa ta video sa nu se pupe bine cu hard-ul. In orice caz, printr-o reformatare scapi de toate. Si ai prea putin spatiu liber din moment ce merge asa greu.

| illusion a răspuns:

Yssa asa mi s-a intamplat si mie si pur si simplu ma dispera.reinstaleaza windousul...ca dupa o sa mearga 100%