| Kardolei a întrebat:

Pentru a crea un cont de XBOX LIVE GOLD sau PSN ( sa pot juca online multiplayer) trebuie sa am setata la cont o adresa din UK sau US? Pentru ca am auzit ca altfel nu poti crea cont pentru a juca multiplayer.

Multumesc anticipat!

Dau funda la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Este chiar recomandat sa setezi Xboxul pe UK sau US in conditiile in care nu exista suport pentru RO. Iar daca te gandesti sa cumperi jocuri digitale pe viitor (adica jocuri direct din store), atunci alege US, statul Oregon, pentru ca acolo nu se aplica taxe la vanzare. Cauta o adresa in Portland (capitala Oregonului), un bar, restaurant, stadion, orice (cu Google) si foloseste-o si pe aia. Iar in materie de card recomand Visa, cu Mastercard se mai intampla probleme pentru ca-l detecteaza din RO.
Bafta. Si happy gaming.

1 răspuns:
| IonutR1 a răspuns:

Nu trebuie. Normal ca poti juca si cu o adresa de email din Romania. Ca nu se pot juca doar cei din UK si US pe online. Tu ce zici, nu asa ar fi corect sa fie. Ai vazut si tu, cand vrei sa te joci si tu ceva online dai de toti rusii si etc. Eu iti urez multa bafta si sa dai de cat mai putini rusi laughing