| razvan1717 a întrebat:

Salut,
am si eu o intrebare: stie cineva vreun program de taiat din marimea pozei, adica din 2 MB sa o fac la 100 de KB, dar sa am aceeas claritate?

este vorba de o poza gif.

funda + multe multumiri!

Răspuns Câştigător
| astertix09 a răspuns:

Incearca sa o modifici folosind aviary
vei pierde din claritate daca vrei sa o tiparesti la aceeasi dimensiune la care a fost facuta initial.
vrei sa pastrezi detaliile si sa o maresti cat de mult ai nevoie atunci vectorizeaz-o in Corel, Inkscape, Illustrator sau orice alt program de vectorizare care iti e la indemana.
In rest poti doar sa ii dai un resize in orice editor de fotografii

| razvan1717 explică (pentru astertix09):

Merci mult de tot, acum ma pun pe treabawinking
o seara faina iti doresc!

| astertix09 a răspuns (pentru razvan1717):

Ma bucur ca te-am putut ajuta!