| Anonim0204 a întrebat:

Am si eu o intrebare vreau sa ma apuc de livestreaming si doresc sa stiu daca:
-Cand fac live pe youtybe se salveaza cv resurse pe PC ul meu? sau nu consuma nimic memorie?
FUNDA celui mai explicit!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intai invata "cu ce se mananca" livestreaming!
Documenteaza-te (atat tehnic cat si legislativ), dupa care poti sa te apuci de experimentari.

Fara a folosi memorie PC-ul nu functioneaza.

| Anonim0204 explică (pentru Bula):

Multumesc pentru rasounsul nefolositor... eu ma refer daca mi se stockeaza ceva PC gen daca se salveaza live-ul

Bula
| Bula a răspuns (pentru Anonim0204):

Daca e live, atunci nu este nevoie de stocare, doar daca se doreste si inregistrarea paralela (recomandat).

In timpul transmisiei se inregistreaza temporar doar secvente scurte care se scriu in memoria RAM (daca este suficient de mare) si/sau pe hard disk, adica un fel de "cache".

Setarile se pot face in programul prin care se face streaming-ul.