| bia_8231 a întrebat:

as avea o intrebare vreau sa slabesc vreo 5 kg si nuh stiu cum mai mult la burat si solduri dar nuh stiu cum sa ma apuc imi doresc ff mult dar ceva nu ma lasa ajutati-ma cu niste sfaturi sa am mai multa buna vointa. funda

3 răspunsuri:
| Alissya97 a răspuns:

Mult sport şi multe fructe. Nu prea avem cum să te ajutăm altfel. Trebuie să-ţi doreşti din tot sufletul să slabeşti,să ai un corp frumos.În concluzie ai nevoie de multă ambiţie pentru a reuşi. Acelaşi lucru fac şi eu acum.Mi-am propus de mai multe ori, dar nu aveam ambiţia necesară. Desigur, acum sunt foarte sigură pe mine şi ştiu că voi reuşi.Îţi doresc multă baftă! Take care happy.

| lumy5 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie. 5 ar trebui sa fie dar as vrea 10 (ca am de unde laughing). Cel mai bun antrenament pentru a slabi (a pierde din grasime, de peste tot!) este cardio. Exercitii cardio: alergare, saritul corzii, aerobic (ritm alert), inot, bicicleta. Pt a incepe sa arzi din grasime ar trebui sa faci minim 30min cardio (dupa 20min de exercitii se incepe arderea din depozite). Ai mare grija, scapa de fainoase, dulciuri (ma refer la chestii de patiserie, fast food, cam orice ce are zahar). Daca ai pofta rau, mananca fructe. Poti sa incerci un truc cu apa, bea un pahar cu apa cu 20min inainte de fiecare masa, te vei simti satula mai repede. Dupa masa, fa o plimbare scurta, nu sta in pat. Mananca la masa, ordonat, nu in picioare. Este recomandat sa ai 3 mese pe zi, 2 gustari si un desert; mesele la ore fixe, cu pauze clare intre ele, fara sa rontai. Bafta multa >big grin

| evros a răspuns:

Incearca clarinol cu ceai verde, apa multa, si mers pe jos 45min, si multe salate...