| sweety_1169 a întrebat:

am si eu o mica intrebare:d daca scanez o foaie cum pot dupa asta sa o introduc in word sa modific din continut? asa merge sa sterg acolo si sa scriu dar se vede o mare diferenta...

10 răspunsuri:
| adi a răspuns:

Iti trebuie un program de OCR.

| M4RK a răspuns:

Da o poti scana si afli poza ei in calculator prin microsoft office dai la -inserare-imagine-si dai din scaner sau aparat fotowinking sau daca nu asa nu inteleg ce vrei saspui happy

| casperboyy a răspuns:

Programul se numeste Abby Fine Reader.

| shishilik a răspuns:

La scanerul meu imi da optiunea sa scanez ca document, fotografie si inca ceva. Daca scanez ca document, doar trebuie sa il deschid si sa modific. Nu imi trebuie programhappy

| Psihoyounger a răspuns:

Ai nevoie de Abby Finereader. Exista un soft OCR cu care transformi imaginea in text. Iata si link-ul: http://finereader.abbyy.com/

Succes!

Psihoyounger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Progaramul de care vorbeste jupiter ii abbey finereader

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ma pricep la din astea scuze sorry amice

| Jupiter a răspuns:

Iti trebuie un program special pentru asta. Nu stiu cum se cheama. big grin

| Rotar_Stefanescu_Mariana_1984 a răspuns:

Acceiasi problema o am si eu, vreau sa scanez un tabel si dupa aia am vrut sa modific datele din el si nu ma lasa ce trebuie sa fac sa instalez programul asta :abbey finereader?

| Ovidiu_Blaj_1991 a răspuns:

Eu as avea nevoie sa scanez o carte si sa modific cate ceva la ea se poate? mersi mult