| Street22 a întrebat:

am o intrebarebig grin
Presupun ca am o foaie care scrie ceva pe ea si eu vreau sa o fac la fel ca aceia doar sa modific ce scrie pe ea, as puteam sa o pun la o imprimanta cu scaner si imi apare foaia aia in calculator in word? ca eu nu stiu cum e cu imprimantele astea cu scanerbig grin si daca nu merge va rog spuneti-mi cum as putea s-o fac in alt fel?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se poate dar trebuie să știi că prin scanare se va salva în format de poză, că de fapt scanarea e un fel de fotogrefiere a unui document.Ca să îl transpui în word trebuie doar să tragi poza acolo; eventual să îi dai un fundal transparent cu orice editor foto ai laîndemână(eu folosesc GIMP, dar e nativ Linux și portat pe Windows) și apoi să o transpui în Wird. Daca ți se p[are greu ți-o rezolv eu în 10 minute cel mult, numai să mi dai scanarea de la documentul modificat.Succes