| Alex994 a întrebat:

Am si eu o nelamurire : am un LG Prada si e destul de zgariat si as vrea sa il fac cadou cuiva.Intrebarea mea este daca pot schimba carcaca de unul singur sa trebuie la service.Si ce carcasa ar trebui sa cumpar, pe internet am vazut si carcasa cu touch si fara touch. Care ii diferenta daca nu iau cu touch? Telefonul nu are probleme cu touchul.
Ms anticipat!

Răspuns Câştigător
| Americanuu a răspuns:

In mod logic ai putea face acest lucru, toate componentele ar trebui sa se desfaca. Problema este ca tu vrei sa schimbi carcasa care este uzata, asta inseamna ca si touch-ul este zgariat si trebuie sa arate nou. Te costa 20RON montarea unei carcase noi la service.

2 răspunsuri:
| Americanuu a răspuns:

Daca nu iei carcasa cu touch nu vei avea touch. TouchScreen-ul nu este eranul. cauta o carcasa cat mai buna. Nu e neaparat nevoie de una originala, macar sa arate cat mai bine si sa nu fie plastifiata cum le gasesti la colt de strada. Ai nevoie de ustensile ( kit ) pentru a desface carcasa. Mare grija ca e finut...

| Alex994 explică:

Poi si nu pot lua touchul de pe vechea carcasa? Sau trebuie neaparat carcasa cu tot cu touch.