| fear1234567 a întrebat:

Salut am si eu o problema am mai bagat 4gb ram si acolo unde imi zicea ca placa video e de 890 mb acum imi zice 2938mb pana la urma cred ca nu stiam eu bine ca acolo arata cati mb are placa video pana la urma cati are? placa se numeste ATI Mobility Radeon 4250 Graphics Processor:AMD Athlon(tm)2 P360 Dual-Core 2.3 GHz...deci? imi merg jocurile astea gen nfs the run? si de cat este placa video?

4 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Deci sunt mai multe modele dar probabil laptopul pe care il ai are atat placa video shared cat si dedicata si astfe poata sa faca trecere de la una la alta. Deci cam asta se intampla, ai pus Ram in pus ea a intrat la memoria video shared. Daca vrei exact sa stii cati ai iti trebuie un program de diagnosis gen aida http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/AIDA.shtml ca sa vezi cum si ce fel.
Ar trebui sa mearga jocurile, dar acum nu stiu la ce rezolutie.

| fear1234567 explică:

Placa video e memorie dedicata...si sa inteleg ca am pus degeaba 4 ram? c-am cat ar costa o placa video mai buna...pentru jocuri?

| fear1234567 explică:

Aa si mai e si hd....ATI Mobility Radeon hd 4250 graphics poate ajuta cu ceva

| vasic a răspuns:

512 MB video. Restul e share, teoretic ajuta practic nu face nimic in plus. E slabuta. Incearca jocuri dinainte de 2010 eventual cu setari medium/low. Spor.