| DenisIonut01 a întrebat:

Am la laptop placa video ATI Mobility Radeon HD 4250 Graphics as vrea sa stiu e de 512mb sau 256mb?

Răspuns Câştigător
| DeidaraXR1 a răspuns:

Si eu am la fel. Are 512mb dar va fi oleaca mai joasa pe scara performantei doarece e placa de laptop. Oricum un joc iti merge fara probleme.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Oricum nu conteaza cati mb are. Este o placa extrem de slaba, iar memoria nu conteaza in acest caz prea mult.

| MitroKta a răspuns:

Daca ai windowa xp: in bara de start click pe run...-> scrii dxdiag apesi pe run-> yes-> in fereastra care se deschide alegi sectiunea display. In lista trebuie sa apara ' approx. Total memory' acolo iti zice. Daca e aproape 500 atunci placa e de 512, daca are mai putin de 256 atunci e de 256.
Daca ai win 7/ vista atunci direct la start ai bara search scrii acolo dxdiag si in rest e la fel.

| andrei733 a răspuns (pentru MitroKta):

Eu am 1491.decat inseamna ca o am?

| MitroKta a răspuns (pentru andrei733):

Rectific ce am spus mai devreme. Daca o placa este integrata- cum banuiesc ca e a ta- atunci ea e facut cu o smecherie si anume shared memory. Adica foloseste o parte din ramii pe care ii ai. Deci daca ai rami destui, atunci se va descurca binisor.

| MitroKta a răspuns:

Revin. Placa are 256 mb si e destul de slaba.

| jogabonito a răspuns:

Descarca cpu-z iti zice tot ce ai nevoie baftaa

| AHappyDay a răspuns:

Stai sa iti caut eu pe "goagle":http://www.amd.com/......tions.aspx

citeste acolo.Parca va mananca google.