| AlexAlexandru14245 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, am si eu un gtx 780 ti de 3 gb si cand intru pe cs go imi zice că driverul placii video nu este de actualitate si mai zice de drivere, dar sunt instalate driverele la placa.
Va Multumesc!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Intri pe pagina producatorului nVIDIA si descarci ultima versiune de driver pentru placa ta
dupa aceea la tine pe PC dezinstalezi driverul actual, dai restart dupa care instalezi driverul mai nou proaspat descarcat de pe pagina producatorului
dai restart la urma din nou cand s-a finalizat instalarea noului driver si intri in joc, vezi daca merge acum

| NLS a răspuns:

Ultima versiune de driver pentru placa video o gasesti pe site-ul oficial:
https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

Driverele pentru placa de baza (Chipset Drivers) le gasesti pe pagina placii de baza. Introduci modelul exact pe Google, si de obicei e primul link ce apare.
Cauti la rubrica Support, si o sa gasesti Drivers, Manuals, si mai multe chestii.

Dar pentru joc, nu ai nevoie decat de driverul placii video (din linkul de mai sus).
Alegi in a doua caseta GeForce 700 Series
Si daca e nevoie, alegi versiunea de Windows...

Apoi il scoti si il instalezi.

| Lupică27 a răspuns:

Pai descarca ultimul driver, ultima versiune

| GrecuMarian a răspuns:

Intra pe browser ul tau si cauta modelul placii tale si update si ar trebui sa gasesti update ul

Răspuns utilizator avertizat