| FIERARU a întrebat:

Salut.am si eu o problema, am un modem de la click net care mi la dat un prieten dar nu imi merge. cand il folosesc imi arata 100mbps dar nu imi merge as vrea sa stiu ce trebui sa i ai fac imi trebuie vreun driver?

Răspuns Câştigător
| samur1 a răspuns:

Nu cred ca o sa mearga pentru ca se deschide din centrala lor si trebuie sa corespunda cu parola si linia lui de tel.

1 răspuns:
| soul2soull a răspuns:

Pei 100 mb impartit la 8 asta e viteza maxima reala suportata de modem adica 12, 5 MB reali

spre exemplu eu sunt pe RDS dar asta nu e important

Sa luam UPC-ul conexiunea de 20 de mb asta inseamna 20:8=2,5 MB reali

deci nu te uita ca scrie 100 de mega biti si la placa de retea scrie 100 de mega biti conexiune asta e nnu o sa ai viteza asta niciodata